Workshop Informatieplan maken voor je digitale collectie

Je hebt een erfgoedcollectie, je hebt deze gedigitaliseerd of bent daarmee bezig, maar nu wil je deze digitale collectie verder brengen. Dat doe je door de collectie duurzaam te bewaren, te verbinden met ander erfgoed en te presenteren aan een groter publiek. Het informatieplan helpt hierbij.

Het informatieplan

Het informatieplan helpt je om inzicht te krijgen in de processen en de digitale infrastructuur van je organisatie. In een informatieplan beschrijf je niet alleen hoe je je digitale collectie duurzaam wilt bewaren, maar ook hoe je deze wilt verbinden en presenteren. Hiermee kun je betere keuzes maken, vergroot je het draagvlak in de eigen organisatie en maak je duidelijk waar je samen naartoe werkt. Sinds de herziening van de Museumnorm in 2020 is het voor geregistreerde musea verplicht om een informatieplan te hebben.

In deze workshop kijken we aan de hand van de tool Informatieplanner wat er bij het maken van zo’n plan komt kijken.  

Voor wie

Deze cursus is bedoeld voor iedereen die actief is binnen musea, historische verenigingen, archieven en andere erfgoedorganisaties met een collectie.

Kosten

Aan het volgen van deze cursus zijn geen kosten verbonden. De cursus vindt plaats in het kader van de  Datawerkplaats van Fryslân en worden gedekt door projectsubsidie van het Netwerk Digitaal Erfgoed. 

Cursusdatum
Tijd
Locatie
Wo 16 apr
9.30 - 13.00
Museum Heerenveen